- Kandydat, w porozumieniu z pracodawcą, uzgadnia zakres, obszar badawczy, precyzuje zagadnienie/problem do rozwiązania i nakreśla temat pracy doktorskiej.
- Kandydat, w porozumieniu z pracodawcą, wybiera potencjalnego opiekuna pomocniczego, spośród pracowników podmiotu gospodarczego, w którym realizowany będzie program.
- Kandydat z pracodawcą i potencjalnym opiekunem pomocniczym ustalają w jakiej dyscyplinie naukowej (w której prowadzone jest kształcenie w SD PK) będzie realizowany
- Kandydat wraz z opiekunem pomocniczym kontaktuje się z potencjalnym promotorem lub przedstawicielem wybranej dyscypliny naukowej, który pomoże wybrać promotora z Politechniki Krakowskiej.
- Dopuszcza się wybór promotora naukowego spoza Politechniki Krakowskiej, ale w takim przypadku konieczny jest wybór promotora pomocniczego z PK.
- Doktorat wdrożeniowy można robić na PK w jednej z następujących konfiguracji:
- doktorant SD PK, promotor naukowy z PK, opiekun pomocniczy z przedsiębiorstwa;
- doktorant SD PK, dwóch promotorów naukowych z PK (do ustalenia dyscyplina wiodąca), opiekun pomocniczy z podmiotu gospodarczego;
- doktorant SD PK, promotor naukowy i promotor pomocniczy z PK, opiekun pomocniczy z podmiotu gospodarczego;
- doktorant SD PK, promotor naukowy z PK, promotor naukowy z innej jednostki naukowej, opiekun pomocniczy z podmiotu gospodarczego;
- doktorant SD PK, promotor naukowy z innej jednostki naukowej (reprezentujący dyscyplinę w której kształci SD PK), promotor pomocniczy z PK, opiekun pomocniczy podmiotu gospodarczego; afiliacja PK.
- W każdym przypadku promotor musi reprezentować jedną z dyscyplin, w której kształci SD PK.
- Promotor naukowy wraz z kandydatem i z opiekunem pomocniczym wypełnia wniosek w systemie OSF zgodnie z wymogami programu Doktorat Wdrożeniowy zgodnie z obowiązującym komunikatem Ministra MEiN i na podstawie Szczegółowego zakresu informacji zawartych we wniosku składanym w ramach programu „Doktorat Wdrożeniowy”.
- Zgłoszenie projektu traktowane jest jako indywidualny projekt „grantowy” potencjalnego promotora. Podpisywanie niezbędnych dokumentów do programu, przez osoby upoważnione do podpisywania wniosków, możliwe jest tylko w korespondencji z promotorem lub innym pracownikiem PK.
- Promotor, którego wniosek został zakwalifikowany przez MEiN do realizacji, informuje potencjalnego doktoranta o konieczności przystąpienia do rekrutacji do SD PK, zgodnie z Zasadami rekrutacji do Szkoły Doktorskiej PK oraz wg szczegółowych warunków dla każdej dyscypliny kształcenia.
Gdy wyszukiwane hasła są ujęte w podwójne cudzysłowy, wyniki będą ograniczone do tych z dokładnymi dopasowaniami.
...informacji, aktualności, grup badawczych itp.
WYSZUKAJ...