Inżynieria materiałowa

dr hab. inż.

Stanisław Kuciel, prof. PK


Kontakt
stanisław.kuciel@pk.edu.pl
tel. 12 628 3338

Zobacz więcej

Opis dyscypliny

Inżynieria materiałowa jest interdyscyplinarną nauką zajmującą się budową materiałów, metodami kształtowania i badań ich własności. Wykorzystuje osiągnięcia fizyki, chemii, elektroniki i szeregu nauk technicznych, służy także biologii i medycynie, tworząc podstawy wielu dokonań inżynieryjnych XXI wieku. Może kontrolować strukturę materiału, od poziomu atomowego do makroskopowego, tak aby dostosowywać jego właściwości wytrzymałościowe do wymogów konkretnych inżynierskich zastosowań. W niemal każdej dziedzinie życia od budowy mostów po inżynierię tkankową znajdziemy usprawnienia i możliwości, które dała nam nauka o materiałach.

Kto może aplikować?

O przyjęcie na do Szkoły Doktorskiej PK w ramach dyscypliny naukowej inżynieria materiałowa może ubiegać się osoba, która posiada tytuł zawodowy magistra w zakresie kierunków podstawowych: matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka i biotechnologia lub magistra inżyniera w całym zakresie kierunków technicznych.

Kształć się w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa, by odkrywać nowe materiały i technologie i czynić je bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Logo Funduszy Europejskich - Wiedza Edukacja Rozwój
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej
Logo Unii Europejskiej - Europejski Fundusz Społeczny
Ułatwienia dostępu:

Kontrast

Powiększ tekst

Zwiększ odstępy

Użyj czytelnych czcionek

Powiększ kursor

Podświetlenie linków

Zatrzymaj animacje

Resetuj ustawienia

Ułatwienia dostępu:
Kontrast
Powiększ tekst
Zwiększ odstępy
Użyj czytelnych czcionek
Powiększ kursor
Podświetlenie linków
Zatrzymaj animacje
Resetuj ustawienia
Przewiń do początku strony