Inżynieria chemiczna

Opis dyscypliny

Współczesna inżynieria chemiczna wg ogólnej obowiązującej w krajach zachodnich a obecnie i w Polsce definicji, obejmuje szereg obszarów naukowych łączących w sobie elementy chemii podstawowej i stosowanej, technologii chemicznej oraz inżynierii chemicznej i procesowej. W jej ramach znajdziemy zarówno badania podstawowe na reakcjach elementarnych i ich mechanizmach, jak również pilotażowe próby aplikacji procesów na poziomie laboratoryjnym, po działania związane z powieszaniem skali procesu chemicznego i wreszcie zagadnienia wdrożeniowe.

Osoba ze stopniem naukowym doktora w dyscyplinie Inżynieria Chemiczna jest uniwersalnym specjalistą, mogącym zarówno pełnić funkcje technologa produkcji i/lub analityki, jak również naukowca zarówno w jednostkach zajmujących się tak naukami podstawowymi jak i naukami stosowanymi.

Kto może aplikować?

Kandydatami do kształcenia w tej dyscyplinie mogą być przede wszystkim absolwenci kierunków chemicznych (chemia, technologia chemiczna, inżynieria chemiczna, inżynieria procesowa), biotechnologicznych oraz inżynierii materiałowej i materiałoznawstwa.

Logo Funduszy Europejskich - Wiedza Edukacja Rozwój
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej
Logo Unii Europejskiej - Europejski Fundusz Społeczny
Ułatwienia dostępu:

Kontrast

Powiększ tekst

Zwiększ odstępy

Użyj czytelnych czcionek

Powiększ kursor

Podświetlenie linków

Zatrzymaj animacje

Resetuj ustawienia

Ułatwienia dostępu:
Kontrast
Powiększ tekst
Zwiększ odstępy
Użyj czytelnych czcionek
Powiększ kursor
Podświetlenie linków
Zatrzymaj animacje
Resetuj ustawienia
Przewiń do początku strony