Informatyka techniczna i telekomunikacja

dr hab. inż.

Michał Bereta, prof. PKKontakt
michal.bereta@pk.edu.pl

Zobacz więcej

Opis dyscypliny

Dyscyplina informatyka techniczna i telekomunikacja skupia się na stosowaniu i rozwoju najnowocześniejszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. Współczesność technologii stanowi fundament tej dyscypliny, umożliwiając rozwój innowacyjnych rozwiązań, takich jak sztuczna inteligencja czy technologie wirtualnej rzeczywistości. Kursy takie jak uczenie maszynowe, wyjaśnialna sztuczna inteligencja, informatyka kwantowa, teoria systemów złożonych, obliczenia wysokiej wydajności, komunikacja człowiek-komputer oraz analiza danych pozwalają na pogłębienie wiedzy z obszarów kluczowych dla rozwoju nowoczesnych technologii. Warto podjąć kształcenie w dyscyplinie informatyki technicznej i telekomunikacji gdyż otwiera to drzwi do aktywnego uczestnictwa w transformacji cyfrowej i tworzenia innowacyjnych rozwiązań, co czyni tę dyscyplinę niezwykle atrakcyjną dla przyszłych specjalistów w branży technologicznej.

Kto może aplikować?

Zapraszamy absolwentów studiów magisterskich technicznych szkół wyższych oraz studiów magisterskich uniwersyteckich kierunków matematyka, fizyka i informatyka, absolwentów studiów pierwszego stopnia, którzy są laureatami programu „Perły Nauki” (mimo braku ukończenia studiów drugiego stopnia), jak również absolwentów innych studiów magisterskich, pod warunkiem posiadania imponującego dorobku naukowego w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja.

Logo Funduszy Europejskich - Wiedza Edukacja Rozwój
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej
Logo Unii Europejskiej - Europejski Fundusz Społeczny
Ułatwienia dostępu:

Kontrast

Powiększ tekst

Zwiększ odstępy

Użyj czytelnych czcionek

Powiększ kursor

Podświetlenie linków

Zatrzymaj animacje

Resetuj ustawienia

Ułatwienia dostępu:
Kontrast
Powiększ tekst
Zwiększ odstępy
Użyj czytelnych czcionek
Powiększ kursor
Podświetlenie linków
Zatrzymaj animacje
Resetuj ustawienia
Przewiń do początku strony